Biz sizi arayalım

Aloe Vera Kapsülü

 

Aloe Vera Kapsülü

Aloe Vera KapsülüAloe Vera Kapsülü

Aloe Vera Kapsülü

 

Aloe Vera'nın kullanımı M.Ö.1500'lere dek uzanır. Eski Mısır papirüslerinde cilt problemleri için kullanıldığı yazmaktadır. Bitkinin anavatanı Güney Afrika'dır. Afrika'nın diğer bölgeleri ve Madagaskar' da yetişir. Avrupa, Amerika ve Japonya'da ise kültürü yapılmaktadır. Aloe Vera'dan pek çok etken madde izole edilmiştir. Antienflamatuvar bileşikler yönünden zengindir; ağrı ve yanıkları iyileştirici maddeler (salisilatlar,bradykinnase, magnesium Iactate gibi) de bulunmaktadır. Ayrıca Aloe Vera'da kılcal damarları genişleten ve yanıklarda bölgeye kan akımını arttırarak iyileşme sürecineyardımcı olan maddeler de bulunur.

 

FAYDALARI :

 

- Cilt güzelliği,çatlaklar ve kırışıklıklara yardımcı olur.

- Kesik,yanık,ezik,yıpranma vb. cilt sorunlarına yardımcı olur.

- Kabızlığı gidermeye yardımcı olur.

- Yanık ve yaraların iyileşmesine yardımcı olur. Yara ve yanık izlerini gidermeye yardımcı olur.

- Aloe veranın  yara iyi|eştirici özelligi klinik araştırmalarla desteklenmiştir. Yapılan araştırmalar yara iyileçtirici özelliginden polisakkaritlerin sorumlu oldugunu göstermiştir, bu bileşikler kollajen üretimini artırır ve yaraların iç kısmının dolmasını sağlamaya yardımcı olur.

- Aloe vera   yaşlılıktan dolayı  değişen yıpranmış ciltlerde kollajen sentezini stìmüle etmekte ve yıpranmaya yardımcı olur.

- Aloe vera nın deri üzerindeki ben veya geçirilmiş lezyon izlerini kaldırma amacıyla  yapılanan kazıma işlemlerinden  sonra  iyileştirmeye yardımcı olur.

 - Aloe vera nın antienflamatuar etkili bir madde taşıdığı,  antibakteriyel ve antifungal özelliğe de sahip olduğu, aynca kaşıntıya karşı  kullanılabileceği belirtilmektedir. 

 - Aloe vera bağışıklık sistemini stimüle etmektedir ve bu nedenle kanser, HIV ve  virüslerini kapsayan bir grup hastalıkta tedavi edici degerinin olabilecegìi  öne sürülmüştür.

 

KULLANIMI:

Sabah,öğle ve akşam yemeklerden  30 dakika önce 1 kapsül bol su ile alınır.Bir kapsül 500 mg?dır.

 

YAN ETKİLERİ :

Yüksek dozda alındığı mide bulantısı,kusmaya neden olabilir. Kabızlığı giderme amaçlı bir haftadan uzun süre kullanılmamalıdır.

ETİKETLER

Aloe Vera Kapsülü

KATEGORİLER

Bitkisel Kapsüller

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Hemout Karışım Kapsül

65.00 TL

Balen Hemout Karışım Kapsül

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

120.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

130.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

Balen V-PASS

57.00 TL

Balen V-PASS

Benzer Makaleler