Biz sizi arayalım

Yeşil Çay Kapsülü

 

Yeşil Çay Kapsülü

Yeşil Çay KapsülüYeşil Çay Kapsülü

Yeşil çay Kapsülü

Yeşil çay içindeki aktif maddeler kateşinler, epigallokateşin gallat (EGCG) gibi flavonoidler, polifenoller vardır. E vitamini açısından zengindir, Yeşil çay da krom, manganez, selenyumve çinko gibi ve bazı phytochemical bileşikler karotenoidler, tokoferol, askorbik asit (C vitamini), mineraller bulunur. Güçlü bir antioksidandır içerisindeki mükemmel bileşenler sağlıklı yaşamiçin doğanın bize sunduğu armağanlardır.
 

FAYDALARI:

- Yeşilçay kansere karşı önleyici olmaktan toplamkolesterolü düşürmeye kadar birçok etkileri bulunur. Alzheimer ve Parkinson gibi hastalıklara karşı koruyucu olması yeşilçay faydaları arasındadır. Kalp hastalığına yakalanma olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Yapılan araştırmalar yeşil çayın bir çok hastalığı önleyici özelliğinin genel sağlık açısından önemli bir beslenme desteği olduğunu göstermektedir.

- Yeşilçayda Flavonoidler, Kateşinler ve Polifenoller gibi antioksidan etkili maddeler bulunmaktadır.

- Kateşinler kanser olasılığını azaltmaya yardımcı olur. Polisakkaridler kan şekerinin düşmesini sağlamaya yardımeder. Flavonoidler kan damarlarını güçlendirici etki gösterirler.

- Norwich Üniversitesi ve Murcia Üniversitesinin birlikte yürüttüğü araştımalara göre bu bitkideki polipenol EGCG maddesinden üretilecek ilaçların kanser tedavisinde kullanılabileceğini göstermiştir.

- Yeşilçayın içindeki epigallocatechin-3-gallate maddesinin kemoterapi ilaçlarının yan etkilerini azaltıcı etki gösterdiği yine yapılan araştırmalarda ortya çıkan bir tespittir.

- Newcastle Üniversitesince yapılan araştırmalara göre bu çayın düzenli olarak içilmesi Alzheimer’a karşı koruma sağlamaktadır.

- European Journal of Cardiovascular Prevention and Rehabilitation tarafından yayınlanan bir araştırma sonucu bu bitkinin damar açıcı etkisini ortaya koymaktadır.

Damarların genişlemesi, kan damarlarını saran hücrelerden oluşan ve pıhtılaşmayı engelleyen endotelyumun daha sağlıklı çalışmasını sağlıyabilir.

- Yeşilçay göz tansiyonu ve göz hastalıklarının önlenmesinde yardımcı rol oynayabilir.

- Yaşlanmaya yol açan serbest radikallerin olumsuz etkilerini azaltarak yaşlanmayı geciktirici etki

- Yeşilçay metabolizmayı %5 hızlandırdığı için yağ yakımında yani zayıflamada yardımcı gıda takviyesi olarak kullanılabilir.

 

KULLANIMI:

- Sabah,öğle ve akşamyemeklerden 30 dakika önce 1 kapsül bol su ile alınır.Bir kapsül 500 mg’dır.
 

YANETKİLERİ:

- Hamile ve emziren bayanlar,çocuklar,pıhtılaşma problemi yaşayanlar ve uykusuzluk problemi çekenler kullanmamalıdır.
 

**Toplam 60 Kapsül İçermektedir **

ETİKETLER

Yeşil Çay Kapsülü

KATEGORİLER

Bitkisel Kapsüller

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Hemout Karışım Kapsül

65.00 TL

Balen Hemout Karışım Kapsül

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

120.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-100-Kapsul

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

130.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

Balen V-PASS

57.00 TL

Balen V-PASS

Benzer Makaleler