Biz sizi arayalım

Kuşburnu Kapsülü

 

Kuşburnu Kapsülü

Kuşburnu KapsülüKuşburnu Kapsülü

 Kuşburnu Kapsülü

Kuşburnu çekirdeğinin içinde gizli olan Gopo adını vermiş olduğumuz bir etken madde vardır.Öyleki bu gopo dünyada bir çok ülkede ilaç sanayiinde kullanılmaktadır.Peki gopo ne işe yarar? Gopo halk arasında romatizma ve kireçlenme olarakta bilinen osteoartrit ve romatoid artritte etkili olduğu gerek amerika gerekse bir çok avrupa ülkesi ve çinde bilimsel çalışmalar neticesinde kanıtlanmışdır.Yine aynı klinik çalışmalarda gopo nun hemoroid(basur) hastalığndada etkili olduğu kanıtlanmış olup,bir çok ülkede kullanılmaktadır.
 

FAYDALARI:

- Kuşburnunun güçlü antioksidan etkisi deneysel araştırmalarda tespit edilmiştir. C vitamini açısından en zengin bitkisel kaynaklardan biri olan kuşburnu proantosiyanidin ve flavonoit tipi fenolik bileşikler taşır.

- Kuşburnunun bir başka önemi iltihaplı hastalıklardaki yararıdır. Kuşburnunun dejeneratif eklemhastalığı olan eklemkireçlenmesi ve romatizma ağrılarının giderilmesindeki faydaları klinik araştırmalarda görülmüştür.

- Kuşburnu bitkisi soğuk algınlığı ve gripe karşı bağışıklık sistemini destekler. İçeriğindeki C vitamini ve polifenolik sayesinde soğuk algınlığına karşı koruyucu etki gösterir.

Gribal enfeksiyonlara yakalanmamak için kullanılabilir.

- Kuşburnunun eklemağrıları olanlarda tedaviyi desteklediği belirlenmiştir. Kuşburnunun kabuk ve çekirdeğinde yeralan bir maddenin iltihabi reaksiyonu engellediğine dair tespitler yapılmıştır.

- Kuşburnunun iltihap giderici ve ağrı kesici bileşenleri suda çözünmediğinden eklemromatizmasına karşı kuşburnu çayı etkili değildir. Eklemromatizmalarına karşı kuşburnu kapsülleri kullanılmaktadır. Yine çay gibi kuşburnu reçel ve marmelatları da eklemağrılarında etkili değildir.

- Toz haldeki kuşburnu kapsülleri Avrupa’da artrit yakınmalarını hafifletmek amacıyla kullanılmaktadır. Yapılan araştırmalar kuşburnunun diz ve kalça osteoartriti üzerindeki olumlu etkileriyle hastaların şikayetlerini ve ağrı kesici ilaca olan ihtiyaçlarını azalttığını göstermektedir.

- Eklemağrısı olan hastaların % 82 sinde ağrılarda azalmaya neden olmuştur.

- Kopenhag Üniversitesinden Prof. Dr. Kaj Winther, eklemağrıları olan ve kireçlenme proplemi yaşayan hastalar için kuşburnu tozunu önermektedir.

- Diğer ağrı kesicilere göre daha etkili ve çok daha az yan etkiyle osteoartritle ilişkili ağrı kontrolüne yardımcı olduğu gözlenmiştir.

- Kopenhag Frederiksberg Hastanesi’nden Dr. Robin Christensen kuşburnu tozunun artritin tedavisinde kullanılabileceğini belirtmiştir. 3 ay süresince hastalara kuşburnu tozu verilmiş ve bunun parasetamolden 3 kat daha etkili olduğu tespit edilmiştir.

- Kuşburnunun osteoartrit semptomlarını hafifletici etkisi plaseboyla karışılaştırıldığı 3 çalışma incelenmiş ve kuşburnunun ağrıyı önemli ölçüde azalttığı belirtilmiştir.

- Kuşburnu özütünün vücut yağ oranını düşürdüğü gözlenmiştir.

- Kuşburnu böbreküstü bezlerine olan etkisiyle hormonların üretimini destekler.

 

KULLANIMI:

- Sabah,öğle ve akşamyemeklerden 30 dakika önce 1 kapsül bol su ile alınır.Bir kapsül 500 mg’dır.

 

YANETKİLERİ:

- Hamileler,emziren bayanlar ve çocuklar doktor tavsiyesi olmadan kullanmamalıdır.

** Toplam 60 Kapsül İçermektedir **

ETİKETLER

Kuşburnu Kapsülü

KATEGORİLER

Bitkisel Kapsüller

İLGİLİ ÜRÜNLER

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

130.00 TL

Balen Omega 3-6-9-Balik-Yagi-60-Kapsul

HerbalGold Akgünlük Ekstrakt 60 Kapsül

175.00 TL

HerbalGold Akgünlük Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold Alıç Ekstrakt 60 Kapsül

175.00 TL

HerbalGold Alıç Ekstrakt 60 Kapsül

HerbalGold civan perçemi Ekstrakt 60 Kapsül

175.00 TL

HerbalGold civan perçemi Ekstrakt 60 Kapsül

Benzer Makaleler